Murphyho zákon: Problém se časem může vytratit, avšak...

Murphyho zákon: Problém se časem může vytratit, avšak...


Problém se časem může vytratit, avšak lidé, kteří pracují na jeho řešení, přetrvávají.

Další povedené Murphyho zákony

Další povedené Murphyho zákony

Když se vám neco líbí, určitě nemají vaši velikost.
Chování psa při neexistujícím ohrožení Zákon reakce při neexistujícím ohrožení Pes štěká jen tehdy, kdy na váš zvonek zvoní pošťák, instalatér, plynař, elektrikář, malíř pokojů, domovník, majitel domu nebo vy sám. Postmanův první povzdech Pošťákovi, instalatérovi, plynaři, elektrikáři, malíři pokojů, domovníkovi a majiteli domu se bude pes snažit zabránit ve vstupu do vašeho bytu. Postmanův druhý povzdech Pravděpodobnost, že kohokoli z výše jmenovaných pes kousne, je tím vyšší, čím závažnější jejich návštěva je. Zákon o spotřebě erudovaných pracovních sil Prasklo-li ve vašem bytě vodovodní potrubí, dostane se k místu havárie teprve šestý až osmý přivolaný instalatér.
Jakmile se zbavíme jedné chyby, objeví se další.
Zákon schválnosti Když vyhodíte věc, kterou jste minimálně dva roky nepoužili a o které jste si mysleli že už ani nevlastníte, budete ji stoprocentně potřebovat hned druhý den, co jste se jí zbavili! Jakmile koupíte věc novou, zjistíte, že jste tu starou vlastně zapomněli vyhodit a najednou máte dvě úplně stejné věci z nichž stejně nepoužijete ani jednu, protože budou buď moc malé nebo moc velké.
Jestliže máte tužku, nemáte papír. Jestliže máte papír, nemáte tužku. Jestliže máte obě dvě věci, nikdo nechce zanechat vzkaz.
Diktátorský zákon Pes není členem vaší rodiny. Pes je jejím neomezeným vůdcem. Zákon nadřazenosti ras Na všechny ostatní členy rodiny pohlíží pes jako na pouhé řadové členy smečky, sloužící k tomu, aby psovi zabezpečovali pohodlný a bezstarostný život.
Je v zájmu zachování každého pracovníka ministerstva vytvářet složité a nepochopitelné zákony a zdůvodňovat tím svoji existenci.
Výjimky jsou vždy početnější než pravidla.
V duchu ekonomiky služeb vám vrzající kolečko nenamažou, nýbrž vymění.