Vtipy o škole

Vtipy z Škola

"Spadnout nemusí být vždycky na začátku es," prohodil o hodině češtiny Lukáš.

"A kdy tam teda podle tebe může být zet?" táže se ho zamračená učitelka.

"No, když to nebude shora dolů," říká chytrák. "Třeba když budu padat nahoru!"

Před deštěm se chráníme deštíky.

Do profesorova kabinetu přišla na konci úředních hodin mladá slečna. Usedne naproti němu do židle, poodrhne si vlasy a povídá: "Udělala bych cokoliv, abych tu zkoušku získala." Pak si upraví výstřih, nakloní se víc k profesorovi, hluboce se mu podívá do očí a říká: "Myslím tím, že bych udělala úplně cokoliv." Profesor jí oplatí hluboký pohled a říká: "Cokoliv?" "Cokoliv." odpoví slečna. Kantor zašeptá: "A nemohla byste se to naučit?"

"Dal by sis teď také s chutí učitelku na paprice?" ptá se po nepovedené písemce spolužáka Bořek.

"Ne, papriku nemám rád."

Do firmy přijde instalatér opravit záchod. Vejde do kanceláře a ptá se sekretářky: "Kde je ten hajzl?" Sekretářka nesměle odpovídá: " Pan ředitel je právě na obědě." "Ale, vy jste me špatně pochopila, já myslím ty dvě nuly!" "Tak náměstkové jsou na poradě." "Ale pani zlatá, já se Vás ptám na to, kde se dělá hovno!" "Tak příprava výroby je o poschodí níže."

Baví se dva malý kluci:

"Jdeš si dneska ven hrát?"

"Ne, musím pomáhat tatínkovi s mým úkolem."

Zkoušející: "A vzpomínáte si na nějaké dílo ze staroslověnské literatury?"
Student: "Tak to byla třeba ta Hospodyně pomiluj ny" (už jsem se nechytal za hlavu, protože jsem slyšel i verzi Hospodyně, pomiluj mě)

Paní učitelka učí děti, jaký je rozdíl mezi škodou a katastrofou: "Kdyby v letadle letěla dejme tomu vládní delegace a letadlo se zřítilo, tak to by byla katastrofa. A kdyby někomu pošli králíci, nebo liška vyplenila kurník, to by byla škoda."

Při inspekci pana ředitele se chce paní učitelka blýsknout a zeptá se třídy, jak by charakterizovali rozdíl mezi škodou a katastrofou. Přihlásí se Pepíček a praví: "Kdyby se zřítilo letadlo s vládou, byla by to katastrofa. To by nebyla škoda. Škoda by byla, kdyby nám pochcípali králíci."

"Tos nemohl přinést lepší vysvědčení!" hřímal otec. "Nemohl, tati. Jsem poslední v abecedě a nebyl už žádný výběr." "A kdy si konečně opravíš tu známku z matiky?"

"To taky nevím, protože profesor nedá ten svůj notes z ruky." "To, když já jsem chodil do školy, tak jsem ani nevěděl, jak taková pětka vypadá!" "Já to tušil a tak jsem ti dvě přinesl ukázat!

Od vysokého školáka k vysokoškolákovi máš ještě pěkně daleko.