Vtipy právnické a od soudu

Vtipy z Právníci a soud

Den po vynesení rozsudku jde obhájce za soudcem a požaduje znovuotevření případu:
"Mám nová fakta, která výrazně ovlivní obhajobu mého klienta."
"Prosím vás, jaká nová svědectví můžete mít?"
"Můj klient, jak jsem právě zjistil, má ještě 200,000."

Soudce vyšetřuje paní Starostlivou: "Proč jste křivě svědčila proti svému manželovi? Vyšetřování potvrdilo, že je nevinný!"
"To bylo z velké lásky vůči němu. Jela jsem na léčení do lázní, a kdo by se o něj staral. U vás měl veškeré živobytí zabezpečeno!"

Přišel Ďábel k právníkovi do kanceláře a povídá mu:
"Zařídím, aby Tvůj plat byl 10x vyšší, abys měl ty nejlepší klienty, budeš mít 5 měsíců dovolené, všechny případy vyhraješ, lidé Tě budou mít rádi a dožiješ se 100 let. Jediné, co za to chci, je duše tvé ženy, tvých dětí a dětí tvých dětí. Ty budou už navěky odsouzeny k pekelným rukám."
Právník se chvíli zamyslí a pak se podezřívavě zeptá: "A kde že to má nějaký zádrhel?"

Přijde chlápek do baru, na rameni má dvaceticenťákovýho, kňučícího mužíčka na rameni. Objedná si panáka, dostane ho, a ten mrňous mu sleze z ramene a třetinu vypije. Pak mu sežere třetinu sendviče a upije z dalších dvou panáků, když už to barman nevydrží a povídá:
"Promiňte, pane, já se většinou nezajímám o soukromé věci hostů, ale mohl byste mi říct, co je tohleto zač?"
"No, jednou jsem takhle na pláži našel láhev, odzátkoval jsem ji a z ní vylétl džin, že prý mi splní jedno přání. No, tak já jsem chtěl dvaceticentimetrovýho čůráka, no a ten džin mi zmenšil mýho právníka!"

Slyšeli jste o tom právníkovi, který šlápl do kravince a děsně se polekal, že se rozpouští?

Chlápek takhle přijde na poštu a všimne si, že u jedné přepážky stojí plešatý padesátník a má před sebou hromadu růžových obálek polepených srdíčky.
Na každou stříkne z lahvičky parfém a dá ji na vedlejší hromadu.
Chlápek vyvalí oči a ptá se ho, co to dělá.
Padesátník odpovídá: "Rozesílám tisíc valentýnek podepsaných s nápisem

Dva právníci zašli na večeři do restaurace. Objednali si dvě kávy, po chvíli si ke kafi vytáhli z kufříků vlastní plněné bagety.
"Ale pánové, tady nesmíte konzumovat vlastní potraviny!" napomenula je hned servírka.
Právníci se na sebe podívali, pokrčili rameny a bagety si vyměnili.

V jednom malém městě navrhl advokát žalobce u soudu jako svědka jednu starou paní. Po zákonném poučení a několika málo obecných odpovědích dal soudce možnost klást svědkyni otázky. Advokát žalobce nelenil a zeptal se:
"Pani Čermáková, znáte mne?"
"Ale ano, samozřejmě. Znám vás od plenek. A abych pravdu řekla, jste pro mne velikým zklamáním. Lžete, zahýbáte své ženě, manipulujete lidmi, pomlouváte je. Myslíte si, že jste velké zvíře, a přitom jste tak pitomý, ze vám nedojde, ze z vás nikdy nebude nic než mizerný maloměstský právník."
Advokát vytřeštil oči. Když se vzpamatoval z prvního šoku, rychle se zeptal:
"Pani Čermáková, znáte advokáta žalovaného?"
"Ano, znám pana Vorlíčka ještě z doby, kdy neuměl chodit. Občas jsem ho jeho rodičům hlídala. A i v něm jsem se zklamala. Je to lenoch, udavač a piják. Nedokáže s nikým slušně vycházet a jeho právnické znalosti jsou tak mizerné, ze bez uplacení ještě nikdy nic nedokázal."
V tu chvíli soudce přerušil výslech, zavolal si oba advokáty k sobě a povídá jim tiše:
"Pánové, jestli se jeden z vás zeptá té paní, jestli mě zná, dám ho okamžitě zavřít pro pohrdání soudem!"

Stojí mladík na stopu kousek od právnické univerzity. Zastaví takhle auto a řidič se ptá, jestli je právník. Mladík, že není, a řidič odjede. Druhé auto, zase dotaz, jestli je právník, mladík zas, že ne, a řidič zas odjede. Zastaví třetí auto, sedí v něm pěkná, macatá blondýna, a ptá se, jestli je právník. On odpoví, že jo, a ona, ať si nastoupí. Tak teda jedou, a mladík po té ženské chvíli mlsně kouká a pak říká:
"Jsem právník sotva pár minut, a už přemýšlím, jak někoho ojebat."

Co máte, když pohřbíte šest právníků po krk v písku?
Málo písku.